niedz.. paź 1st, 2023

Czeska Szwajcaria

Czeska Szwajcaria to zróżnicowana oferta na lato i zimę skierowana do osób aktywnych, dla grup i rodzin. To połączenie przyrodniczych i krajobrazowych atrakcji parku narodowego z architekturą ludową, licznymi zamkami i pałacami oraz aktywnością sportową, dzięki znakomicie rozwiniętej sieci dróg rowerowych po obu stronach niemiecko-czeskiej granicy

Dzień 1

Wizyta w centrum informacji turystycznej w Krasnej Lipie. Wycieczka do Sokolego Gniazda, zbudowanego w największej skalnej bramie w Europie – (Pravcickiej Bramie), wykonanie zadań edukacyjnych na tzw. Rysiej Ścieżce. Obiad w miejscowości Mezni Louka. Przejście malowniczym wąwozem Edmunda i spływ łódkami po rzece Kamienicy. Dla pełnoletnich wizyta w browarze połączona z degustacją.

Dzień 2

Wycieczka rowerowa do wieży Weifberg w Hinterhermsdorf w Niemczech – wspaniały widok na całą Szwajcarię Saksońską. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów elektrycznych. Przejazd do Rumburka. Zwiedzanie najbardziej na północ położonej w Europie Lorety.

Dzień 3

Przejazd do Średniogórza Czeskiego przez Dećin i Usti nad Łabą. Wizyta w ośrodku sportowym Kliny w Krusnych Horach (Erzgebirge). Sportowe emocje na ściance wspinaczkowej, w parku linowym i zjazd po ścieżkach parku rowerowego na rowerze lub hulajnodze. Powrót do góry wyciągiem linowym krzesełkowym. Obiad w restauracji Kliny. Zwiedzanie pałacu-muzeum Velke Brezno. Dla pełnoletnich wizyta w winnicy Zernosecke viniarstvi z degustacją.

Są to nieliczne propozycje spośród możliwych atrakcji regionu. W zależności od wielkości grupy, czasu trwania wycieczki i możliwości finansowych program będzie modyfikowany przez biuro i czeskiego partnera – zapraszamy do wspólnego dokonania wyboru.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.